Web tasarım İstanbul‘da sık sık aranan sektörler arasındadır. Neredeyse ticarette Türkiye’nin kalbi olan İstanbul’da irili ufaklı bir çok işletme mevcuttur. Bu işletmeler sürekli gelişmekte bir çoğu kapanmakta yine aynı oranda bir çok yeni firma faaliyet göstermektedir. Bununla birlikte web tasarım hizmetine sürekli olarak ihtiyaç duyulmaktadır. İstanbul web tasarım konusunda diğer illere göre daha çok alternatife sahiptir. Web tasarım İstanbul olarak internet üzerinde arama yaptığınızda bir çok firmaya veya serbest çalışan yazılımcılara ve tasarımcılara ulaşabilirsiniz. Web Tasarım yapan firmalar kendi aralarında bazı kategorilerde ayrılmaktadırlar. E-Ticaret’in günümüzde gelişmesi ile birlikte mevcut satış yapan firmalar satış pazarlama güçlerinin bir kısmını bu kanala entegre etmişlerdir. Bu sırada sadece bir mağazaya sahip olanlar değil bir çok yeni girişimcide sadece internet üzerinden satışa yönelmişlerdir. Bu durumda piyasada e-ticaret yazılımı konusunda ihtiyaç duyulmaya başlamıştır. Bu ihtiyaç açık kaynaklı ücretsiz web siteleri ve profesyonel şirketlerce giderilmektedir. İstanbul e-ticaret yazılım firması olarak oldukça fazla şirketin bir arada olduğu bir yerdir. Açık kaynaklı e-ticaret çözümü üreten ve profesyonel firmalara göre çok daha uygun maliyetli çözümlerden bulunabilmektedir. E-Ticaret günümüzde hazır e-ticaret paketleri ile kolaylık yapılabilmektedir.

Diğer bir hizmet kolu ise web tasarım ve yazılım şirketlerinin oluşturduğu alandır. İstanbul web tasarım konusunda olduğu kadar İstanbul web yazılım konusunda da bir çok seçenek sunmaktadır. Bu tip firmaların büyüklüğüne göre içlerinde web tasarım ve web yazılımcılar çalışır. Öncelikle web tasarımında genel çizgilerde karar kılındıktan sonra web tasarım son haline hazırlanırken arka planda da web yazılımı istenilen doğrultuda yazılmaya başlanır. Proje bitirilirken web tasarım ve yazılım entegre edilir ve web sitesi hazır hale gelmiş olur.

Bunun dışında bir kategori vardır ki biz bunlara mobil web tasarım ve yazılım ekipleri diyoruz. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte mobil cihazlarında kullanımı artmıştır. Bu sebeple mobil bir çok uygulama gelişmiş ve mevcut web sitelerinde de mobil uygulamalarla entegre edilmeleri istenmiştir. Bu şekilde web sitelerine her yerden ulaşılabilir hale gelmiştir. Bu alan tamamen farklı bir iş kolu olup sürekli olarak gelişmektedir. Mobil yazılım İstanbul‘da son zamanlarda sıkça aranılan hizmetler arasına girmiştir.

İstanbul web tasarım anlamında bir çok alanda hizmet vermekte ve gerek müşterilerin gerekse bu sektörde çalışanların hedefi olmaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir