Web sitesi tasarımı günümüzde en çok ihtiyaç duyulan hizmetlerden birisidir. Gelişen ticaret anlayışı ve internetin sürekli artışı sebebi ile  şirketler artık gözlerini global dünyaya çevirmiş bulunmaktadır. Bu sebeple web siteleri olmayan kurumlar yeni web sitesi tasarımı yaptırmakta hali hazırda web sitesi sahibi olanlar ise web sitesi tasarımlarını yenilemekte internetteki trendleri takip etmektedir. İnternet hizmet veya ürün arayanların ilk başvurdukları alan olmuştur. Bu şekilde çok daha hızlı sonuca ulaşarak gereksiz zaman kaybı yaşamamaktadırlar. Hatta eğer bir ürün satın alacaklar ise çok hızlı bir şekilde ürün karşılaştırma sitelerinde kısa bir araştırma sonucu almak istedikleri ürünleri en ucuz şekilde temin edebilmektedirler.

Tabi ki bir işletme olarak bu avantajlardan yararlanabilmeniz için bir kaç unsura ihtiyacınız olacaktır. Bunların başında iyi bir web sitesi tasarımı olmalıdır. Çünkü iyi web sitesi tasarımına sahip değilseniz müşterileriniz web sitenizi ziyaret ettikten sonra kısa bir süre içinde siteden ayrılacaktır. Sitenizi ziyaret edenler yaptığınız işi kısa sürede gerek görsel gerekse yazılı olarak anlaması gerekmektedir. Sitenin şık olması ve müşterilerinize güven vermesi gerekmektedir. Yönlendirmelerin kolay ve anlaşılır olması gerekmektedir. Bu şekilde bir web site tasarımına sahipseniz sıra geldi ikinci konuya. Web sitesi tasarımı ne kadar güzel olursa olsun bir de arama motoru üzerinde belli anahtar kelimelerde bulunması gerekmektedir. Müşteriler aradığı hizmet ve ürünleri arama motorunda ilk sayfada bulunan web siteleri üzerinden ulaşmaktadır. Bu sebeple web sitenizin SEO uyumlu inşaa edilmesi gerekmektedir. Web sitenizin statik bir siteden ziyade dinamik bir yapıya sahip olması gerekmektedir. Arama motorları web siteleri ilk açıldığında sürekli olarak siteyi ziyaret ederek içerik toplar. Bir süre sonra sitede hareket olmaz ise bu ziyaretleri daha ender olmaya başlar. Bu şekilde web siteniz asla ön sıralara çıkamaz. Web sitenizin ön sıralara çıkmasını istiyorsanız düzenli olarak özgün içerik ile sitenizi beslemeniz gerekmektedir.

Web sitesi tasarımı yaparken kod yapısının seo uyumlu olmasında fayda vardır. Web sitesi tasarımı yapmak için bir çok yöntem vardır. Bir çok yardımcı program sayesinde alacağınız web tasarımı eğitimi ile rahatlıkla web sitesi yapabilirsiniz. Web sitesi tasarımı yaparken tüm cihazlarda rahatlıkla görüntülenmesine dikkat etmelisiniz. Çünkü artık günümüzde bilgisayar kullanımının yanı sıra tablet ve cep telefonlarının da kullanımı artmıştır. Eskiden görsel olarak güzel sonuçlar çıkartan flash iphone gibi cihazlarda açılmadığı için kullanılmaz bir hale gelmiştir.

Web sitesi tasarımı görüldüğü gibi kolay bir iş değildir. Arama motorlarının algılamadığı yada müşterilerinizin ilgisini çekmeyen bir web sitesine sahip olmanız hiç bir anlam ifade etmemektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir