E-ticarete başlamak için yapılması gereken bazı işlemler vardır. Peki, e-ticarete nasıl başlanır? Öncelikle işe domain seçimi ile başlanmasında yarar vardır. Sektöre uygun, akılda kalıcı bir domain seçilmesi gereklidir. Günümüzde sektörle ilgisi olmayan e-ticaret sitelerinin varlığı bilinse de, kolay markanın ucuza tanıtılacağın bilinmesi gereklidir. Sonrasında kesintisiz hizmet veren bir veri merkezi gereklidir. E-ticaret sitesinin doğru yerde barındırılması gereklidir. Bunlar tamamlandığında bir e-ticaret yazılımına ihtiyaç vardır ve bu da önemli hususların başında gelmektedir. Yazılımın özgün olması, her zaman tavsiye edilen bir yöntemdir. Kopya yazılımlar, arama motorları tarafından tespit edilecek bu sitenin ilerlememesinin nedenlerinin başında gelecektir. Bu nedenle özgün bir yazılımla işe başlamak en doğru yoldur.

E-Ticaret Sitesinin Tasarımı Önemlidir

E-ticarete nasıl başlanır denildiğinde, düzgün bir tasarımla başlanabilir denilebilmektedir. Tasarım önemlidir. E-ticaret sitesinin tasarımı, kolay kullanılabilir olması, müşterinin gözünü yormaması gereklidir. Tasarım, e-ticaret sitesinin vitrinidir. Vitrinin güzel görünmesi, içeriğinin de dolu olması, kullanıcıların siteyi tekrar tekrar ziyaret etmesini sağlayacaktır. Tasarım konusunda profesyonel destek Keops Ajans tarafından verilmektedir. Bunlar yapıldığında sıra ürün tanıtımına gelir. Ürün tanıtımında müşterilerin tatmin olacağı açıklamalar yapılmalıdır. Ürünle ilgili detay vermekten kaçınmamalıdır. Unutulmamalıdır ki e-ticaret müşterisi, başka bir mağazaya çok kolay bir şekilde geçiş yapabilmektedir. E-ticaret sitesinde iletişim bilgilerinin de olması gereklidir. Mağazanın günün her saatinde çalışacağı unutulmamalıdır. Bu nedenle her an ulaşılabilir olunmalıdır.

Güvenlik Sertifikası Olmalı

E-ticarete nasıl başlanır sorusunun başka bir cevabı da güvenlik sertifikası ile başlanır olmaktadır. Genel olarak ödeme aracı kullanan e-ticaret siteleri, güvenlik sertifikalarını almakla mükelleftir. Bunlar SSL, 3D SECURE ve benzerleri olmaktadır. Bunun yanında PCI güvenlik sertifikalarının da bulunmazı gereklidir. Eğer yazılım bir başka yerden alınıyorsa PCI güvenlik sertifikasını sağlayan bir e-ticaret yazılımının tercih edilmesi tavsiye edilmektedir. E-ticaret sitesinde ödeme sistemleri de önemlidir. Ürün tedarik aşaması da önemlidir. İmalatçı değilseniz tedarikçilerle gerekli anlaşmaların yapılması gereklidir. Tedarikçinin de çok iyi seçilmesi, ürün akışında aksama olmaması açısından önemlidir. Kargo ve lojistik firmalarıyla da anlaşmaların yapılması gereklidir. Tüm bunlar bittikten sonra SEO ve optimizasyon çalışmalarının yapılması gereklidir. Bu, sitenin arama motorlarına doğru bir şekilde kaydedilmesi aşamasıdır. Bunun için Keops Ajans’tan destek alınabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir