E-ticaret yapmak ve e-ticaretten kazanmak için çok farklı yöntemler bulunmaktadır. E-ticaret yapmak istiyorum denildiğinde öncelikle zor bir iş koluna adım atmadığının bilinmesi gerekmektedir. Ancak bunun için öncelikle e-ticaret sitesinin tasarımının profesyonelce yapılması önemlidir. Profesyonel yardım için Keops Ajans’tan destek alınabileceği unutulmamalıdır. E-ticaret yapmak için öncelikle bir host ve domain alınmalıdır. Site kurulurken vergi dairesine başvurulması gereklidir. Çünkü e-ticarette yapılan bütün satılar faturalı olmak zorundadır. Bu fatura ile müşteriye iade imkanı sunulmasının yanı sıra ürünün kargoya verilmesi sırasında da bu faturanın olması gerekmektedir. Vergi dairesine kayıtlı olmak da karmaşık bir işlem değildir. Sonrasında bankalara başvurup POS için anlaşma sağlanması gereklidir. Bu bir sanal POS makinesidir.

SEO Çalışması Unutulmamalı

E-ticaret yapmak istiyorum diye yola çıkıldığında öncelikle ürün kategorilerinin oluşturulması gereklidir. Bu kategorilerin oluşturulmasının ardından ürün görselleri, videoları yüklenmelidir. Sonrasında da ürünlerle ilgili detaylı bilgilendirilmeler yapılmalıdır. Bunların yanında iletişim bilgileri ve müşteri temsilcisi gibi bölümler ihmal edilmemelidir. Bunun için konunun uzmanı olan profesyonellerden destek alınabilir ve bu konuda da Keops Ajans en büyük destekçi konumundadır. Çünkü Keops, profesyonel bir şekilde internet çözümleri sunmaktadır. Sitenin kuruluş aşamasından itibaren profesyonellerde çalışmak, e-ticaret sitesinin adının çok daha kolay duyurulmasını sağlayacaktır. E-ticaret sitesinin duyurulmasının bazı yolları vardır ve en birinci yol ciddi bir SEO çalışması yapmaktır. SEO çalışması profesyonel bir şekilde yapıldığında e-ticaret sitesinde yer alan ürünler arama motorunda arandığında, sitenin ön sayfalarda çıkması kaçınılmazdır.

İnternet Sitesi Kusursuz Tasarlanmalı

Arama motoru optimizasyonu doğru bir şekilde yapıldığında sadece ülke içinden değil dış ülkelerden de internet üzerinde arama yapıldığındı e-ticaret sitesi arama motorlarının ö sayfalarında yer alacaktır. Bu da ciddi bir satış anlamına gelecektir. Ürün tanıtımları özgün içerikle oluşturulduğunda Google bunun özgün içerik olduğunu anlayacak, dolayısıyla arama yapılırken siteye ön sayfalarda yer verecektir. Bu durumda sitenin ziyaretçi sayısı artacak, sayı arttıkça da kazanç doğru orantılı olarak yükselecektir. Ancak bu sonucun elde edilmesi için Keops Ajans gibi profesyonel firmalarla çalışılması tavsiye edilmektedir. Tasarımdan içeriğin oluşturulmasına ve ürün tanıtımına kadar kusursuz olarak hazırlanan bir internet sitesi, e-ticaret yapmak istiyorum diyen herkes için son derece önemlidir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir