E-ticaret sitesi yapmak için öncelikle bir ön hazırlık süreci olmalıdır. Bu ön hazırlık sürecinde de Keops Ajans gibi firmalardan profesyonel destek alınması tavsiye edilmektedir. Peki, e-ticaret sitesi nasıl yapılır? E-ticaret, ürün ve hizmetlerin tanıtımı, satışı dağıtımı, takibi ve ödemelerinin bilgisayar ağları üzerinden yapılması işlemidir. Bu ticaret yöntemi, başta KOBİ’ler olmak üzere tüm kesimlere tüketiciye ulaşma e pazarlama olanakları sağlamaktadır. Normal şartlarda 10 yıl süren markalaşma süreci, e-ticaret aracılığı ile 2 yıla inmektedir. Ancak bu markalaşma sürecinin kısa sürede başarılabilmesi için profesyonel destek alınmalıdır. Çünkü sürecin kısa olması, öncelikle SEO çalışmasının doğru yapılmasına bağlıdır. Bir de e-ticaret sitesinin alan adı ile sektörün birbirine uyumlu olması da bu süreci kısaltan önemli ayrıntılardan biridir. Ancak sektör ile alan adı aynı olmayan e-ticaret sitelerinin de olduğu bilinmelidir. Bu durumda kesinlikle profesyonellerle çalışılmalıdır.

Alan Adı Doğru Alınmalı

E-ticaret sitesi nasıl yapılır diye sorulduğunda öncelikle bir alan adının alınması gerektiği söylenmektedir. Alınacak alan adının da akılda kalıcı, kolay yazılabilir ve kolay söylenebilir olmasına dikkat edilmelidir. Alan adı alındıktan sonra barındırma hizmetinin sağlanması gereklidir. Bu hizmet için de Keops Ajans’ın desteğinden yararlanılabilmektedir. E-ticaret sitesini hazırlamak için Keops her türlü desteği vermektedir. E-ticaret sitesi kurulurken SSL sertifika hizmeti de alınmalıdır. Bu sertifika, alışveriş sırasında kart bilgilerinin internet üzerinde erişimini engellemektedir. Eğer SSL kurulumu istenmiyorsa bankaların SSL sertifikaları da kullanılabilmektedir. Ayrıca güvenlik açısından kredi kartı numarası, son kullanma tarihi ve 3 haneli güvenlik kodu e-ticaret sisteminin veri tabanında tutulmamasında yarar vardır.

İlk Alışverişi Site Yönetici Denemelidir

E-ticaret sitesi nasıl yapılır sorusuna kısaca böyle cevap verilebilmektedir. Bütün işlemler tamamlandığında sitenin test edilmesi gereklidir. Sanal POS entegrasyonu yapıldıktan sonra ilk testlerin kişisel kredi kartlarıyla yapılması gereklidir. Yani site sahibi müşteri gibi alışveriş yapmalıdır. Bu, müşterilerin alışveriş yaparken ne gibi hatalarla karşı karşıya kalabileceğinin öğrenilmesinin en güvenli yoludur. Siteden bir ürün satın alınmalı ve bu tutarın kredi kartından düştüğü, ertesi gün de bu tutarın firmanın hesabına geçip geçmediği kontrol edilmelidir. Bu adımlar başarıyla tamamlandıktan sonra e-ticaret sitesi kullanıma hazırdır. Bütün bu ayrıntıların doğru bir şekilde tamamlanabilmesi için de Keops Ajans’tan destek alınabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir