E-ticaret siteleri kurulmaya karar verildiğinde bazı detaylara dikkat edilmelidir. Öncelikle e-ticaret sitesinde ziyaretçilerin sitede ne kadar zaman geçirdiği, ne kadarının alışveriş yaptığını bilmek gereklidir. Bunun için de belirli yöntemler vardır ve bu yöntemlerin sitede bulunması ödemlidir. Bu yöntemlerden birini Google Analytics oluşturmaktadır. Bu sistem sayesinde ziyaretçi profili detaylı olarak incelenebilmektedir. E-ticaret sitesinde ürünlerin yanı sıra varsa mağaza ve depoların görsellerinin de paylaşılması önemlidir. Bu sayede ziyaretçilerde belirgin bir güven unsuru doluşmaktadır. Sitenin tasarımı önemlidir. Siteye ilk girişte dikkat çekici özelliklerden biri tasarımdır. Bu nedenle Keops Ajans gibi profesyonel destek veren firmalarla çalışılması tavsiye edilmektedir. Kötü tasarımla yapılmış bir e-ticaret sitesinin ziyaretçi çekemeyeceği çok açıktır.

E-Ticaret Sitelerindeki Görsellerde Sadelik Önemlidir

E-ticaret siteleri için içerikte ve görsellerde sadeliğin önemli olduğu ifade edilmektedir. Yapılan tüm kampanyaları hepsinin aynı anda duyurularak siteyi karmaşık bir hale getirmek yerine kampanyalar farklı zamanlarda duyurulmalıdır. İndirimde olan tüm ürünler yerine birkaçı sade bir şekilde duyurulabilir. Duyurulmayan ancak kampanyadaki ürünleri satın almak isteyenler de zaten alışveriş sırasında indirimin olduğunu anlayacaklardır. En popüler olan ürünler tanıtıldığında sitenin daha fazla ziyaretçi çekeceği ve alışverişin yapılacağı bilinmelidir. Arama motoru optimizasyonu yapılırken son kullanıcı düşünülerek yapılmalı. Sitenin yöneticisi değil de müşteri gibi davranılırsa o zaman daha profesyonel sonuçlar alınacaktır. Ürün isimleri, kategoriler, etiketler bu düşünceyle düzenlenmelidir. Ürün bilgilerinde de özgün içerik olmalıdır. Kopyala yapıştır tabir edilen şekil asla tercih edilmemelidir.

Farklı Ödeme Seçenekleri Kullanılmalı

Sanal POS kullanılırken birden fazla banka ile çalışmak önemlidir. Seçeneklerin bulunması farklı kullanıcıları siteye çekecektir. Farklı kartlara taksit seçenekleri de unutulmamalıdır. E-ticaret sitesinden alışveriş yapacaklar için farklı ödeme seçenekleri de önemlidir. Kredi kartı, kapıda ödeme, havale ve EFT gibi seçenekleri kullanmak isteyecek olan müşterilerin bulunabileceği unutulmamalıdır. En az haftada bir kez e-posta aracılığı ile müşteriler ve üyeler kampanyadan haberdar edilmelidir. Bu, e-ticaret sitesini hatırlatmak adına da önemlidir. Ancak bunu yaparken dozu iyi ayarlamak ve müşteriyi sıkmak gereklidir. Hafta bir ya da en fazla iki kez kampanyalar ve ürünlerle ilgili bilgilendirme yapılabilir. Hediye çeklerinin de e-ticaret siteleri için önemli bir ayrıntı olduğu unutulmamalıdır. Bütün bu işlemleri sorunsuz yerine getirmek için Keops Ajans’tan destek alınabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir